Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 premyslovicePřemyslovice od čtvrtečního rána obepíná hrůza. Po drastickém přepadení obrněného vozidla, které převáželo desítky milionů korun, se zdejší lidé oprávněně ptají - co chybělo, aby rozstříleli i nás? Dá se říct, že za jistých okolností málo...

Psal se čtvrtek jednadvacátého února 2013, půl deváté ráno, kdy se na silnici pod kopcem ve směru na Konici odehrála scéna jako z akčního filmu. Zatím zcela beze stopy zmizelá trojice maskovaných a po zuby ozbrojených lupičů přepadla transportní vozidlo pražské bezpečnostní agentury Loomis. Z brokovnice a samopalu pálili zakuklenci po posádce auta jako u Verdunu, ta přežila jen díky neprůstřelným sklům a opancéřované karoserii. Nakonec ale kapitulovala poté, co ozbrojenci přiložili ke dveřím řidiče výbušninu. Grázlové, až po uši zahalení do černého oděvu, pak z auta ukradli trezorky s částkou převyšující TŘICETI MILIONŮ KORUN.

Kam gangsteři zmizeli, jakým způsobem se zbavili terénního auta, se kterým odjeli z místa činu, a podařilo se jim nakonec z trezorků ukradené miliony dostat bez toho, že by je znehodnotilo bezpečnostní barvivo? Těmito a mnoha dalšími otázkami si teď lámou hlavy nejen stovky policistů. A také Večerník podnikl pátrání na vlastní pěst!

Všechno podstatné o loupeži století na území Prostějovska včetně výpovědí očitých svědků, postřehů z prostějovského podsvětí, exkluzivních rozhovorů a mnoho dalších informací se dozvíte v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku ze dne 25. února 2013.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...