Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policieV pátek 4. ledna fyzicky napadl 22letý vnuk svého 70letého dědu. Nebylo to poprvé. Mladý muž už byl z domu čtyřikrát vykázán. Kvůli poslednímu případu mu bylo zakázáno, aby deset dní chodil domů. On si však říct nedal a v domě opět přespal. Za to mu nyní hrozí trest. 

Začátkem ledna prostějovská policie řešila první případ vykázání v letošním roce na Prostějovsku. „V pátek 4.1.2013 v nočních hodinách v jednom z domů v obci na Prostějovsku napadl 22letý vnuk svého 70letého dědu. Fyzickému napadení předcházela hádka, při které mladý muž velmi vulgárně urážel dědečka a vyhrožoval mu zabitím. Nakonec po něm hodil konferenční stolek, který dědu nezasáhl. Poškozený senior vše oznámil na policii. Během šetření muži zákona zjistili, že povedený vnuk se takového jednání nedopustil poprvé. Využili svého zákonného oprávnění a mladíku na dobu 10 dnů vykázali ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí. Páteční incident policisté šetří samostatně jako trestný čin nebezpečné vyhrožování,” popsala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková s tím, že tento mladý muž byl již v minulosti celkem čtyřikrát z uvedeného domu vykázán. Mladého muže však zřejmě nic neodradí. „Policisté během kontroly zjistili, že muž vykázání nerespektuje a z neděle na pondělí v domě přespal. Porušení vykázání bylo kvalifikováno jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a povedený mladík může za tento trestný čin strávit až tři roky za mřížemi,” upozornila Urbánková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...