Dobré dopoledne, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

micka soudNeprojevil lítost, nepřiznal se. Roman Mička (51) v pondělí 7. ledna poprvé předstoupil před senát Krajského soudu v Brně. Čelí zde obžalobě z loupežné vraždy osmdesátiletého invalidy, ke které došlo 2. března 2012 v Prostějově. Ve své obsáhlé výpovědi potvrdil, že do bytu seniora skutečně šel s Davidem Braunerem. Na policii dokonce přiznal, že jejich záměr byl starého muže okrást.

„Myslel jsem, že to bude v pohodě, že mu akorát dáme nějakou facku, nebo ho svážeme,” přečetl soudce Tomáš Kurfiřt část Mičkovi výpovědi na policii. Vše skončilo vraždou. Starý nemohoucí pán byl surovým způsobem zadušený, vrah mu mimo jiné zlomil dvě žebra.

Roman Mička se k vraždě před senátem soudu ovšem nepřiznal. Naopak za násilníka, který měl "dědka" napadnout, označil svého kumpána Davida Braunera. Ten se rozhodl u soudu nevypovídat. Nejprve v redakci Prostějovského Večerníku a později i na policii však David Brauner celou událost podrobně popsal. „Mička šel do bytu, já jsem stál dole u schodů. Najednou jsem slyšel ránu a strašný řev. Dodnes mi zní v uších. Utekl jsem. Abych se z toho dostal, musel jsem jít do Kauflandu a koupit si lahváče,” vypověděl do protokolu David Brauner. I Roman Mička byl znám jako velký ožrala, pod vlivem alkoholu byl určitě i v osudný den. Ani střízlivý však nad smrtí starého muže neprojevil lítost. „Abych tady mluvil o lítosti jako každý jiný, tak to ne. Ta věc se neměla stát. Ale starý pán měl vysoký věk, za čtyři roky by byl stejně mrtvý,” reagoval Roman Mička chladnokrevně na dotaz svého obhájce, zda toho, co se stalo, lituje. Za loupežnou vraždu Mičkovi hrozí patnáct až dvacet let vězení, vyloučený není ani vyjímečný trest. David Brauner, který se na celé záležitost podílel a o Mičkově záměru oloupit starého pána dobře věděl, pak hrozí řádově nižší trest. Pokud bude odsouzen, na svobodu se hned tak také nedostane. Soud v této věci dosud nerozhodl, jednání bude probíhát i v úterý. Více informací se dočtete v tištěném vydání Prostějovského Večerníku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...