Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 mrtvolaPolicisté ze sousedního Přerova se i na prostějovskou veřejnost obrací se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé mrtvoly. Není totiž vyloučeno, že doposud neznámý dělník může pocházet z našeho města či okolí.

„V závěru roku 2012 byla v Přerově nalezena mrtvola muže neznámé totožnosti. Jeho odhadované stáří je kolem 50 až 60 let, měří 172 centimetry a váží kolem 70 kilogramů. Vlasy měl krátké, vlnité, hnědé, prošedivělé, ale neupravené. Oči měl modré barvy, nosil plnovous, který měl hnědý a prošedivělý. Měl velmi špatný chrup. Nařízená pitva vyloučila cizí zavinění, muž zemřel přirozenou smrtí,“ shrnul veškeré poznatky o mrtvole Irena Urbánková, mluvčí krajské policie.  

Podle dosavadního šetření měla tato osoba pracovat v první polovině roku 2012 na rekonstrukci jednoho z oddělení přerovské nemocnice jako pomocná síla a spolupracovníky měl být oslovován jménem Saša. V tomto období měl být údajně oholen.  Po Přerově se pohyboval delší dobu, často v blízkosti kontejnerů s odpadem, a sám. 

„Vzhledem k tomu, že se policii dosud nepodařilo zjistit jeho totožnost, obrací se na veřejnost se žádostí o pomoc. Jakékoliv informace, které by vedly ke zjištění jeho totožnosti, mohou občané sdělit v pracovní dobu od 7.00 do 15.00 hodin na telefonní linku 974 778 337, případně kdykoliv na bezplatnou linku 158,“ dodala Irena Urbánková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...