Dobrý večer, dnes je úterý 6.6.2023
svátek slaví Norbert,
zítra Iveta a Slavoj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 metroTo snad už není pravda! Čeho všeho jsou někteří lidé schopni, prokázal bohužel zatím neznámý padouch, který tři dny před Vánoci využil epileptického záchvatu starší ženy před kinem Metro ve Školní ulici. Ženě, ležící na zemi a svíjející se v bolestech, strhnul z ramene kabelku a utekl do parku!

Příklad neskutečného hyenismu potvrdil Večerníku mluvčí krajské policie. „V pátek 21. prosince před sedmnáctou hodinou došlo před kinem Metro ve Školní ulici v Prostějově ke krádeži. Na chodníku před kinem dostala osmapadesátiletá žena epileptický záchvat a upadla na chodníku do zhruba dvouminutového bezvědomí. Toho zneužil neznámý pachatel, který jí z ramene strhl kabelku, ve které měla žena doklady, menší sumu peněz a platební kartu. Škoda byla vyčíslena na 200 korun. Zloděj i s kabelkou z místa činu utekl, policie po něm intenzivně pátrá,“ uvedl Večerníku Josef Bednařík z Krajského ředitelství Policie ČR v Prostějově.

Pozitivní zprávou je, že k ženě se záchvatem brzy přijela sanitka, kterou přivolali okolojdoucí občané. „Žena už při našem příjezdu komunikovala s lidmi, kteří ji poskytovali první pomoc. Převezli jsme ji okamžitě na neurologii prostějovské nemocnice,“ prozradil Večerníku Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky.

Policisté případ vyšetřují pro trestný čin krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Ale co takhle pro trestný čin neposkytnutí první pomoci? Chytněte ho a zavřete, až zčerná!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...