Dobré dopoledne, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 lupic copyK závažnému případu došlo v sobotu večer na čerpací stanici v Brněnské ulici. Zatím neznámý chlapík přepadl s pistolí v ruce obsluhu, která mu ze strachu o holý život vydala tržbu

„Trestného činu loupeže se dopustil neznámý pachatel, který v sobotu 22. prosince kolem jednadvacáté hodiny Brněnské ulici v Prostějově vešel do prostoru čerpací stanice. V objektu přistoupil k obsluze a pod hrozbou namířené krátké střelné zbraně žádal vydání finanční hotovosti a cigaret. Obsluha pachateli vydala tržbu s tím, že požadované cigarety nemá. Muž vzal peníze a z místa odešel směrem k městskému hřbitovu,“ uvedl k případu Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Policisté disponují částečným popisem pachatele a žádají veřejnost o pomoc při pátrání po nebezpečném muži. „Pachatel byl maskován kuklou přes hlavu, byl štíhlé postavy, měřil mezi 168 až 170 centimetry. Měl mladistvý hlas a hovořil česky. Policie žádá případné svědky přepadení, aby se obrátili na kterékoli obvodní oddělení nebo linku 158,“ sdělil Josef Bednařík.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...