Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 policieNení zrovna běžné, aby vlastní matka udala svého syna a ještě k tomu souhlasila s jeho trestním stíháním. Zřejmě hodně vzteku v sobě nosila žena z Prostějovska, které povedený synáček ukradl z trezoru peníze a ještě k tomu se tajně projížděl jejím autem…

„Hned ze tří trestných činů, a to trestného činu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý devatenáctiletý mladík z Prostějovska,“ potvrdila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Vzápětí vysvětlila, co mladík vyvedl. „V průběhu uplynulých čtrnácti dnů ukradl své matce klíče od trezoru a vozidla. Z trezoru pak vzal čtyři tisíce korun a s autem se vydal na vyjížďku. Nakonec ho nechal odstavené u jedné z křižovatek a nepozorovaně klíče vrátil. Během šetření muži zákona zjistili, že mladík má navíc Magistrátem města Prostějova vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do září příštího roku a usedl za volant, když neměl,“ popsala Večerníku mluvčí policie.

Škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce korun. „Matka dala souhlas s trestním stíháním svého syna. V pátek si mladík vyslechl sdělení podezření z výše uvedených trestných činů, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ dodala Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...