Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 pokladnaStrach a obavu o svůj život měla včera večer pětatřicetiletá pokladní prodejny v Západní ulici. Ve večerních hodinách vstoupil do prodejny maskovaný muž a namířil na ni nůž. Chtěl peníze!

„V pondělí 26. listopadu krátce před půl sedmou večer došlo k loupežnému přepadení jedné z prodejen na ulici Západní v Prostějově. Neznámý lupič, maskován punčochou a kapucí přes hlavu, vstoupil do prodejny. Na pokladní namířil nůž a požadoval vydání peněz. Pětatřicetiletá pokladní ho neposlechla a v zájmu ochrany svého zdraví utekla  směrem do prodejny. Lupič neváhal, z pokladny vytrhl zásuvku i s penězi a odešel pryč. Před prodejnou nasedl na připravené dámské jízdní kolo červené barvy a odjel směrem k aquaparku,“ uvedla k případu Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Zraněn naštěstí nebyl nikdo. Prodejna přišla v řádu o více než 15 tisíc korun.  „Policisté na případu intenzivně pracují a po pachateli pátrají. Za zločin loupeže nyní hrozí neznámému lapkovi, v případě jeho dopadení, trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ dodala Irena Urbánková.

Policie má popis lupiče!

Jednalo se o muže ve věku kolem 30 let, vysokého asi 175 centimetrů, podsadité postavy se širokými rameny, vzpřímeného postoje. Obličej měl hranatého tvaru s výraznou bradou. Mluvil spisovně, bez jakéhokoliv nářečí, hlas měl klidný a hluboký. Na sobě měl zelený kabát s kapucí, dlouhý do půli stehen, zapnutý na zip; černé kalhoty, na rukou měl rukavice. Kapuci měl nasazenou na hlavě, obličej měl maskovaný silonovou punčochou hnědé barvy. V levé ruce držel nůž s černou plastovou rukojetí a lesklou čepelí v délce 20 až 30 centimetrů. Před prodejnou měl připraveno dámské jízdní kolo červené barvy, na které nasedl a ujel.

Policie ČR se tímto obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění  tohoto případu. „Přivítáme jakékoliv informace, které by vedly k objasnění případu a dopadení  pachatele. Tyto formace mohou občané sdělit na telefon 974 781 336 – SKPV Prostějov, nejbližší policejní služebně nebo na bezplatnou telefonní linku 158,“ sdělila mluvčí prostějovské policie Irena Urbánková. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...