Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 zavrenaAgresivita mezi Prostějovany stoupá. Dokonce ani v partnerských vztazích nebývá klid, o čemž svědčí dva případy z minulého týdne. Strážníci i státní policisté řeší násilné činy mezi partnery, nad kterými zůstává rozum stát.

„Ve středu dvakrát v průběhu dvanácti hodin vyjížděli strážníci k rozepři mezi mužem a ženou. Nejprve byla hlídka vyslána ve tři hodiny ráno do baru, kde na ni čekala oznamovatelka s tím, že její jednapadesátiletý přítel jí vzal z kabelky klíče, doklady, peníze a odchází z provozovny. Po jeho zkontaktování se toto nepotvrdilo. Dotyčná měla věci u sebe! Muž uvedl, že družka hraje automaty a toto je její způsob, jak od něj získat finanční prostředky...,“ uvedla Jana Adámková z Městské policie v Prostějově. Tentýž den  odpoledne se s dvojicí strážníci setkali podruhé. Tentokrát došlo k fyzické potyčce. „V bytě, kde oba přebývají, měl muž po hádce svoji družku ztlouci, přičemž v ruce měl nůž. Ten podnapilá zraněná uchopila a přitom si pořezala ruku,“ popsala Večerníku druhý zákrok hlídky strážníků Jana Adámková.

Zatímco tuto potyčku bude řešit správní orgán, druhý případ má v rukách už Policie ČR. „Z trestného činu vydírání je obviněn čtyřiatřicetiletý muž z Prostějova, který v sobotu desátého listopadu večer v Brněnské ulici odvezl bývalou pětadvacetiletou přítelkyni k sobě na chatu. Tam ji držel pod pohrůžkou násilí, vyhrožoval jí a fyzicky ji napadl. Celou dobu požadoval, aby změnila výpověď a vzala zpět svůj souhlas s jeho trestním stíháním pro trestné činy ublížení na zdraví, vydírání a nebezpečné vyhrožování, kterých se dopustil na poškozené,“ sdělila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...