Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 hamryProkopl dveře, chytil ji zezadu za ruce, nedal na její námitky a souložil s ní. To není ukázka z románu E. L. Jamesové ´Padesát odstínů šedi´, který v těchto dnech trhá rekordy v knihkupectvích napříč celou Evropou, ale obsah obžaloby, které čelí devětatřicetiletý Josef Kadela. Ještě předtím měl tento muž v jejím vlastním domě zmlátit svoji matku! Za jeho řáděním zřejmě stála záliba v alkoholu. Nyní mu hrozí až pět let vězení...

Agresivita vůči nejbližším lidem je vždy strašná. V případě rodiny žijící v Hamrách dlouhodobé konflikty podbarvené alkoholem vyvrcholily znásilněním. Stalo se tak koncem dubna letošního roku, v úterý se celá záležitost dostala před prostějovský soud. Přestože to pro ni nebylo vůbec snadné, poškozená žena vše poměrně důvěryhodně před senátem popsala. 

„Pan Kadela nejprve napadl svoji matku, kterou jsem bránila. Schytala jsem od něj několik ran a utekla do svého pokoje, kde jsem se zavřela. Byla jsem jen v noční košili a seděla na posteli, když on prokopl dveře a dostal se do mého pokoje...,“ uvedla u soudu poškozená žena.

 „Začal mi nadávat, chytil mě za ruce, vyhrnul noční košili, která byla krátká a zezadu mě znásilnil. Celé to trvalo jen chvíli, brzy toho nechal, aniž by soulož dokončil. Na hýždích, kde mě držel, mi po jeho útoku zůstaly modřiny,“ popsala tichým a rozechvělým hlasem poškozená žena, na níž bylo jasně patrné, že je pro ni vypovídání těchto okamžiků nepříjemné.

Podle svých slov nechtěla celou věc na policii původně vůbec hlásit. Teprve po dvou dnech si modřin na jejím pozadí všiml její přítel. „Říkal, že jestli to neohlásím na policii, tak je mezi námi konec,“ pokračovala žena, která dům obývala spolu s matkou obžalovaného a jejím druhem. Její svědectví nepřímo potvrdili i ostatní lidé, kteří byli v tu chvíli v domě. „Do pokoje jsme sice neviděli, ale jasně jsme slyšeli, jak na ni sprostě řve, že prý dá každému, jenom jemu ne a že si to s ní vyřídí,“ dodala matka násilníka, která se měla rovněž stát jeho obětí. „Krátce předtím mě shodil ze židle a tloukl mojí hlavou o podlahu. To jsem si od něj nezasloužila,” žehrala matka.

Josef Kadela je nezaměstnaný, pracoval občas po brigádách, v zahradním domku u domu své matky bydlel od podzimu, kdy byl propuštěn z vězení. „Přiznávám, že jsem rozbil okna, ale nikoho jsem neznásilnil. S matkou mám konflikty, ovšem ze židle spadla sama, jak byla opilá. Že hodně pije, to ji vyčítám už hodně dlouho. Konflikty jsem měl i s jejím druhem, který na mě vytáhl nůž...,“ hájil se u soudu Josef Kadela.

Obsahem obžaloby je však v tomto případě pouze znásilnění. Soud musí ovšem postupovat obezřetně. Je známo, že řada oznámených případů  znásilnění bývá vymyšlená. Přestože svědectví oběti i ostatních svědků působila poměrně důvěryhodně, obhajoba upozornila na to, že údajná oběť měla dříve problémy s alkoholem, v minulosti byla dokonce za řízení pod vlivem alkoholu odsouzena.

Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...