Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 bourackyTak závažné a navíc úplně zbytečné nehody náš region už dlouho nezažil. Po nárazu auta s řidičkou a třemi dětmi do stromu u Stražiska předminulou sobotu se minulý týden vyšetřovaly další dvě havárie, které mají jednoho společného jmenovatele - fatální selhání řidičů! V tom druhém případě však šlo o chybu tragickou...

V úterý 2. října před devátou hodinou došlo na desátém kilometru rychlostní komunikace ve směru z Prostějova na Vyškov k havárii mezi dodávkovým a osobním autem. „Oba řidiči jeli ve stejném jízdním pruhu, kdy osobní auto narazilo zezadu do dodávkového vozidla. Po střetu obě auta dostala smyk a sjela mimo komunikaci, přičemž osobák se poté několikrát přetočil přes střechu,“ popsal nám zřejmě fatální chybu jednoho z šoférů a následný karambol Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově. Nehoda si vyžádala tři zraněné. „Dechová zkouška u řidičů byla negativní. Při nehodě se lehce zranil osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla a třiadvacetiletý šofér dodávky, kdy oba byli převezeni k ošetření do nemocnice v Prostějově. Osmačtyřicetiletá spolujezdkyně z osobního vozidla byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ dodal mluvčí prostějovské policie. Předběžná škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun, policie nyní prošetřuje okolnosti a míru zavinění.

Zmíněná nehoda na dálnici však byla bohužel předzvěstí ještě něčeho horšího, k čemu došlo hned následující den. Ještě teď si ale všichni lámou hlavy nad tím, jak je možné, že mladík za volantem škodovky na silnici tak fatálně selhal?! Za svoji neopatrnost zaplatil  životem...

„Ve středu třetího října kolem osmé hodiny ranní na silnici ve směru z Prostějova na Dub na Moravě došlo k vážné dopravní nehodě osobního vozidla. Osmadvacetiletý řidič z Přerova s vozidlem Škoda Fabia po projetí pravotočivé zatáčky mezi obcemi Hrdibořice a Biskupice z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde čelně narazil do betonového sloupku, který je součástí mostu přes říčku Blata. Muž svým zraněním na místě podlehl,“ informoval o této závažné nehodě Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově. Na místo vyrazili okamžitě také hasiči z Prostějova. „Po příjezdu zjistili, že řidič po drtivém nárazu do mostního sloupku zůstal zaklíněn uvnitř vozidla. Hasiči odstranili z havarovaného auta dveře a uvolnili tak přístup lékaři, který konstatoval, že řidič je mrtvý,“ uvedla Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Ten mladík utrpěl závažná devastující zranění naprosto neslučitelná se životem,“ konstatoval smutnou skutečnost Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky.

Příčinu této tragédie je zatím těžké jen odhadovat. Objevují se ale spekulace, že šlo o sebevražedný čin. Faktem je, že policisté na místě nehody nenalezli žádnou brzdnou dráhu vozidla! „To mohu potvrdit, řidič se vůbec nesnažil reagovat brzděním, navíc podle míry devastace vozidla se dá usoudit, že jel značnou rychlostí,“ řekl Večerníku jeden z policistů.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...