Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 honickaStrážníci prostějovské městské policie zaslouží absolutorium za dopadení zloděje, který na parkovišti před Intersparem vykradl auto a na kole ujížděl směrem k městu. Hlídka ho však spatřila a po divoké honičce zatkla!

Pachatel jedoucí na jízdním kole se snažil strážníkům ujet a přitom narazil do služebního vozu. „K celé události došlo ve středu třetího října po půl druhé odpoledne. Na linku 156 jsme přijali oznámení o muži, který se pohybuje před Intersparem v Plumlovské ulici a zkouší u zaparkovaných vozů kliky. Ihned byla do oblasti vyslána autohlídka. V okamžiku, kdy strážníci projížděli kolem hlavního vchodu supermarketu, přítomní občané začali ukazovat směrem k výjezdu z parkoviště, kde zběsile vyjel na jízdním kole mladík směrem k městu,“ popsala Večerníku začátek události Jana Adámková z Městské policie v Prostějově.

Strážníci okamžitě vyrazili za ním. „Se zapnutým majákem podezřelého pronásledovali a po několika vteřinách ho předjeli a zatarasili mu cestu. Na výzvu k zastavení cyklista nereagoval a pokusil se projet volným prostorem mezi otevřenými dveřmi služebního auta a obrubníkem parkoviště. To se mu i přes velké úsilí nezdařilo. Zavadil řidítky o dveře vozu a spadl z kola na trávu. Zraněný nebyl, ale jeho přičiněním vznikla škoda na policejním voze,“ dodala k zásahu Jana Adámková.

Než byl schopen vysvětlit strážníkům důvod svého počínání, přišel k místu majitel zaparkované dodávky a sdělil, že má rozbité okénko a odcizenou brašnu, kterou nechal uvnitř. Tu měl zadržený pověšenou kolem ramen. Pro podezření z trestného činu byl předán šestadvacetiletý pachatel Policii ČR, která si celou událost převzala k dalším úkonům.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...