Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 rvackaVečerní hádka dvou bratrů skrze majetek ve středu vyvrcholila pěstní potyčkou, při které došlo k drobnému poranění jednoho z nich. Jednapadesátiletý útočník byl značně ovlivněn alkoholem. Strážníkům nadýchal 2,75 promile. Z důvodu, že zde hrozilo opakované násilí, bylo rozhodnuto o jeho umístění do protialkoholní stanice v Olomouci. Opilý muž doznal, že vypil větší množství burčáku.

Raubíři v baru

Nahlásil své napadení, opak byl ale pravdou. Předminulý pátek v noci sdělil na linku 156 jednadvacetiletý mladík, že ho fyzicky napadla a okradla skupina mužů v baru na ulici Wolkerova. Strážníci po příjezdu do provozovny zastihli sanitku, která právě odvážela zraněného. Oznamovatel ihned přispěchal k hlídce a vypověděl, že útočníci se mohou nacházet uvnitř. On přišel o mobil a peněženku s hotovostí 20 tisíc korun. O incidentu byla ihned vyrozuměna Policie ČR. Mezitím vešla hlídka strážníků do restaurace. Zde zjistila, že volající společně s odvezeným a ještě dalším mladíkem provokovali sedící hosty u stolku. Strkali do nich a požadovali obstarání návykové látky. Dokonce po nich mrštili skleněným půllitrem. Ten naštěstí nikoho nezasáhl a rozbil se o zeď. Jeden ze sedících návštěvníků se při incidentu bránil, přičemž agresor upadl a poranil se. Následoval jeho převoz sanitkou na ošetření. Třetí výtečník utekl. Celou událost si na místě převzala Policie ČR.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...