Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 cahounMaskovaný lupič, který si měl podle policejního resumé odnést z herny v Plumlovské ulici přes dvě stě tisíc korun, stanul v úterý před soudem. Jiří Laštovička k celé věci odmítl vypovídat, přičemž obhajoba je postavena na tom, že kvůli šátku přes obličej ho přímo na místě činu nikdo bezpečně nepoznal. Na druhou stranu ho  usvědčuje jeho vysoká postava, výpovědi svědků a konečně i pachová stopa...

Na pachatele policii přivedl personál herny. „Stalo se to před šestou hodinou ráno. Lupič ke mně přišel a mířil na mě nožem. Byl to mladý, vysoký kluk. Říkal, že mi nechce ublížit, že chce jenom peníze. Bylo jasné, že se v herně orientuje, navíc přesně věděl, kam dáváme peníze. Měla jsem strach o život, tak jsem mu dala peníze z trezoru i flek. Později jsme spočítali, že to mohlo být kolem dvou set tisíc korun,“ vypověděla barmanka, která v tu dobu hernu obsluhovala. Lupiče zachytili bezpečnostní kamery. Do tváře mu sice vidět nebylo, podle jeho vysoké a štíhlé postavy i pohybů v něm obsluhující barmanky poznaly jednoho z pravidelných hostů baru. „Když jsme se na video dívaly, okamžitě nás všechny napadl pan Laštovička. Asi měsíc předtím začal s manželkou chodit k nám do baru. Byli zde vždycky ráno, sedli si na bar, dali si pivo a bavili  se o tom, že mají dluhy a že by chtěli někam utéct. Taky se párkrát mezi řečí zajímali, jak to tady chodí, kam dáváme peníze a tak,“ vypovědělo postupně několik zaměstnankyň podniku, které až na jednu v herně už nepracují. „Majitel měl podezření, že jsme s tím lupičem byly nějak domluvené a vyhodil nás,“ vyjádřily se shodně.

Obhajoba poukazovala na to, že žádná z barmanek nemohla stoprocentně říct, že na videozáznamu je právě pan Laštovička, neboť mu nebylo vidět do obličeje.  Kdo však v uvedenou dobu před barem muže viděl, byl Martin Klíč, který pracoval jako taxikář a zároveň i jako neoficiální ochranka. „Bylo to krátce předtím, než byl bar vyloupen. Stál u zábradlí a vypadalo to, že se chystá jít dovnitř. Projížděl jsem kolem, ale koukal jsem mu z očí do očí, bezpečně jsem ho poznal,“ sdělil Klíč. Kromě výš uvedených výpovědí na Laštovičku coby pachatele ukazuje i pachová stopa nalezená na místě činu.

Rozsudek ovšem v této kauze dosud nepadl, jednání bylo odročeno. Večerník bude tento případ i nadále pochopitelně sledovat.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...